Connect with us

Diğer

ARAP KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN TALEP ” İRTİBAT NOKTASI PROBLEMLERİ DAHA HIZLI ÇÖZER”

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Türkiye’de yaşayan Arap kadınlarını tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan Arap Kadınlar Birliği, İstanbul Göç İdaresi Müdürü Bayram Yalınsu’yu ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görüşmede, Arap kadınlarının yaşadıkları problemler ve bunlar ile birlikte çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Arap Kadınlar Birliği Başkanı Muna Al Lahham , Türkiye’de Arap asıllı 6 milyon kişinin yaşadığını belirterek, Arap kadınlarının, Türk halkıyla uyum sağlaması, iletişim başta olmak üzere karşılaştıkları çeşitli sorunların çözümü konusunda İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile iş birliği yapmak istediklerini söyledi.

Kadın üyeleriyle ilgili acil çözülmesi gereken sorunlar için bir irtibat noktası oluşturulması talebinde bulunan Al Lahham, “Bir irtibat noktasının olması sorunların hızlı bir şeklide çözülmesine önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

Yalınsu’ya taleplerini içeren bir mektup teslim eden Al Lahham, üye kadınların el emeği ile yaptığı Filistin kültürünü yansıtan hediyeyi takdim etti. Toplantıya, Filistin, Suriye, Mısır, Yemen, Irak ve Cezayir ülke temsilcileri katıldı.

Ayrıca, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürü Yalınsu, Arap Kadınlar Birliği Başkanı Muna Al Lahham ve yönetim kurulu üyelerinin, Arap ülkelerinde her yıl 21 Mart’ta kutlanan “Anneler Günü’ nü kutladı.

Arap Kadınlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kurulmuştu.

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »