Connect with us

Vize

YENİ BİR UYGULAMA DAHA “DİJİTAL SEYAHAT KARTI” İŞTE KULLANAN İLK ÜLKE

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından geliştirilen dijital seyahat kartını uygulayacak ilk ülke Singapur oldu.

Dünyanın en iyi havalimanı 2018'de de değişmedi | Gezzio

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından hayata geçirilen kişilerin aşı ve test bilgilerinin yer alacağı Dijital Seyahat kartı uygulamasına ilk olarak geçiş yapacak olan ülke Singapur olacak.

Geçiş, Singapur Havayolları tarafından başarıyla test edildi . Emirates, Qatar Airways ve Malaysia Airlines dahil olmak üzere 20′den fazla havayolu da geçişi test ediyor.

Asya iş merkezi Singapur, pandemi sırasında teknolojiyi geliştirme ve kullanma konusunda lider oldu ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmak için yeniden açılan ilk ülkelerden biri olmak istiyor. Singapur bu yıl diğer ülkelere nispeten daha az koronavirüs vakası geçirdi.

Fidelity'den Stack ile Bitcoin iş birliği: Asyalı zenginlerin yatırımları  yönetilecek
Singapur

Şu anda, çoğu ülkeden gelen yolcuların Singapur’a seyahat etmek için uçuşlarından itibaren 72 saat içinde kalkış öncesi Covid-19 testlerine girmeleri gerekiyor ve sonuçlar havalimanı check-in sırasında ve varışta sunuluyor.

AŞI BİLGİLERİ VE PCR TESTİ YER ALACAK

Dijital seyahat kartı, iOS ve Android platformlardan ücretsiz olarak indirilebilecek. Kartta yolcuların koronavirüs testi ve aşı bilgileri bulunacak. Testler ve aşıların yetkili kurumlar tarafından yapılıp yapılmadığı bilgisi de yer alacak. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nden yapılan açıklamada, dijital kartların uçak yolculuklarının yeniden başlayabilmesinde önemli olacağı belirtildi.

MOBİL CİHAZLAR İLE UYUMLU

Mobil uygulamanın bazı ülkelerde uygulanmaya başlanan diğer dijital çözümlerle uyumlu olacağı ifade edildi. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği verilerine göre, salgın döneminde sektördeki talep önceki yıla oranla yüzde 70 azaldı. Sektör temsilcileri, dijital seyahat kartı uygulamasının talepleri hızlı bir şekilde yükseltemeyeceği görüşünde.

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »