Connect with us

Diğer

BULDUKLARI FİKİRLER İLE GENÇ YAŞTA MİLYONER OLAN YABANCI GİRİŞİMCİLER

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Facebook, Snapchat, Twitter, Firefox, WordPress ve daha bir çok uygulamanın ilk fikri kimden çıktı hiç merak ettiniz mi ? işte daha 20’li yaşlarda bu programları geliştirip genç yaşta milyarder olanlar


1. Matthew Mullenweg

10 Things You Didn't Know about Matthew Mullenweg

Şu anda The WordPress Foundation tarafından yönetilen ücretsiz ve açık kaynaklı web yazılı olan WordPress’i geliştirmesi ile biliniyor. Henüz 20’li yaşlarında girişimlere başlayan Matthew’un tahmini serveti 400 milyon dolar.

2. Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg Kimdir? - Bilişim Teknolojileri ve Yazılım - Bilgisayar  Bilimi

Mark’ın hikayesini bilmeyen yoktur herhalde. Zuckerberg, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nden girişimci arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes ile şu anda CEO’su olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook’u kurarak dünyanın şu anki en genç zengini olmasıyla tanınmaktadır. 2010 yılında ise Time dergisince, Yılın Adamı seçilmiştir. 2020 yılı Aralık ayı itibarıyla kişisel serveti 101.2 milyar dolar. Mark ayrıca instagram ve whatsapp uygulamalarıda bünyesine kattı.

3.David Karp

The Leadership and Innovation Ways of David Karp

Tumblr çoğumuzun aşina olduğu bir platform. David Karp, Tumblr adlı sosyal paylaşım ağının kurucusu Amerikalı yazılımcı ve girişimcidir. 2013 yılında Tumblr’ı 1,1 milyar dolara Yahoo!’ya sattı. Karp halen Tumblr’ın İcra kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Net serveti 200 milyon dolar.

4. Jack Patrick Dorsey

Twitter CEO'su ifade verecek | Teknoloji Haberleri

Amerikalı yazılım mimarı ve iş adamı. Birçok kişi tarafından Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square’un kurucusu kimliği ile tanınır. 2008’de MIT Technology Review tarafından “35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi “den biri seçildi. Net serveti 2.3 milyar dolar.

5. Blake Ross

Aphantasia: Why Mozilla co-founder says 'it's blackness behind my eye' |  CTV News

Mozilla Firefox’un yaratıcılarından biri olan Blake, bir yazılım geliştirme uzmanı. Ayrıca Facebook’un satın aldığı Parakey şirketinin de kurucu ortağı. Blake’in tahmini serveti 150 milyon dolar.

6. Andrew Mason

Former Groupon CEO leaks outgoing memo: 'I was fired today' - CNET

Hani internette gezerken ve alışveriş yaparken indirim kuponları nasıl oluyor, nerden kazanabilirim diye bakıyoruz ya, işte bunu Andrew Mason hayatımıza koydu. Andrew, Groupon adındaki yerel ve uluslararası firmaların indirim kuponlarını bir araya toplayan en popüler kupon sitelerinden birinin kurucusu ve CEO’su. Andrew’un net serveti tahminen 230 milyon dolar.

7. Evan Spiegel

Snapchat'in kurucu ve sahibi Evan Spiegel kimdir? İşte Spiegel'in başarı  hikayesi

Uygulama çıktığı yıl tüm dünyada çılgınca kullanılan herkesin birbirine köpek filtreli fotoğraf atmasını sağlayan Snapchat’in kurucusu işte bu beyefendi: Evan Spiegel. Snapchat özellikle binlerce kamera filtreleri, efektleri ile oldukça popüler bir uygulama. Zamanında Mark, hayli yüksek bir fiyata snapchat’i satın almak istedi ama Evan satmadı. Net serveti 11.9 milyar dolar.

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »