Connect with us

Diğer

Kraliçe Elizabeth’in eşi Prens Philip, 99 yaşında son yolculuğuna uğurlandı.

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip için bugün kraliyet töreni düzenlendi. Tüm alay ve cenaze töreni, Londra’nın 30 kilometre batısında 950 yıllık bir kraliyet ikametgahı olan Windsor Kalesi’nin arazisinde halkın gözü önünde gerçekleşti ve televizyonda canlı yayınlandı.

Prens Philip, Corona virüsü salgını önlemleri nedeniyle dar kapsamlı bir kraliyet töreni düzenlendi. Cenazeyeye silahlı kuvvetlerin 700 personeli katılsa da St George’s Kilisesi’nde gerçekleşen törende yalnızca 30 kişi bulundu. Sosyal mesafe kurallarının uygulandığı törende Kraliçe Elizabeth tek başına oturdu.

The duke's custom-designed hearse moves towards St George's Chapel during a procession at Windsor Castle

Ülke çapında bir dakikalık saygı duruşu olan cenaze töreninden önce silahlı kuvvetler bandoları ilahiler ve klasik müzik çaldılar.

Yüzlerce asker, Cumartesi günü Windsor Kalesi’nde Prens Philip’in cenaze töreni için yürüdü. Prens Philip, hem Kraliyet Donanması’ndaki hizmeti, hem de Kraliçe II. Elizabeth’le evliliği dolayısıyla cenazede “cesaret, metanet ve inanç” sahibi olarak anıldı.

Bahar güneşi altında, bazı Windsor kenti sakinleri, Cumartesi günü çiçek bırakmak için kalenin dışında bekledi. Ancak halk, polisin ve sarayın Corona virüsü salgını nedeniyle toplanmama taleplerini dikkate aldı.

Philip’in tabutu, Cumartesi sabahı Kraliyet ailesinin özel şapelinden, öğleden sonraki cenaze alayına kadar kalacağı kalenin iç salonuna taşındı. Tabutun örtüsü, Philip’in kişisel talebine göre hazırlandı ve üzerinde Kraliyet Donanması şapkası, kılıcı ve bir çiçek çelengi yer aldı.

Cenaze, hem birçok birimin tören komutanı hem de savaş gazisi olarak Philip’in askeri bağlarını yansıttı. Ordu grupları, Kraliyet Denizci boruzanları ve silahlı kuvvetlerden seçilmiş bir şeref kıtası da dahil olmak üzere 700’den fazla askeri personel, törene katıldı.

Windsor’a yürüyenler arasında top atışı yapan Kral Birliği Kraliyet Atlı Topçuları, kırmızı tunikleri ve ayı derisi şapkalarıyla Muhafız alayları, İskoç etekli İskoçyalılar ve beyaz donanma şapkalarıyla denizciler vardı.

Personal photograph of Prince Philip and the Queen at the top of the Coyles of Muick in the Cairngorms, Scotland, in 2003 taken by the Countess of Wessex

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »