Connect with us

Yasal İşlemler

TÜRKİYE’DEN DÖNENLERE 2 KEZ COVİD-19 TEST ŞARTI

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), 1 Mayıs’a kadar Türkiye ve Tanzanya’dan Rusya’ya dönen Rusya vatandaşlarına iki kez Kovid-19 testi yaptırma şartı getirdi.

1 Mayıs’a kadar Türkiye ve Tanzanya’dan Rusya’ya dönen Rusya vatandaşlarına iki kez covid-19 testi yaptırma şartı getiren Rospotrebnadzor Başkanı’nın konuya ilişkin kararnamesi, yasal yönetmeliklerin yer aldığı resmi İnternet sitesinde yayınlandı.

Kararname metninde, “Türkiye Cumhuriyeti ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti’nden 1 Mayıs 2021’e kadar Rusya Federasyonu’na giriş yapanlar, giriş anından itibaren beş gün içinde tekrar PCR yöntemi ile Kovid-19 laboratuvar testi yaptırmalı” ifadelerine yer verildi.

Rusya, ikinci koronavirüs aşısı olan EpiVakKorona'nın üretimine  başlandığını duyurdu - HABERLER Son Dakika

Kararnameye göre ikinci testin sonucunu alan vatandaşların, ‘Rusya Federasyonu’na gelenler için yeni koronavirüs enfeksiyonu ile ilgili test sonuçları hakkında bilgi verilmesi’ formunu doldurarak bu verileri ‘Rusya Federal Kamu Hizmetleri’ internet sitesine (gosuslugi.ru) tekrar yüklemeleri gerekecek.

Öte yandan RIA’nın haberinde, ülkeye giriş yapan yabancılar için ise “Rospotrebnadzor havaalanlarında yabancılar arasında rastgele seçim yapılarak koronavirüs taraması organize edecek” şeklinde bir ifadeye yer verildi. Bu ifadeden, Rusya’ya gelen ve önceden alınmış PCR testini gösteren yabancılara, Rus vatandaşları gibi iki kez test yaptırma mecburiyeti yerine, “içlerinden rastgele seçilecek kişiler için beş gün içinde ikinci kez test yaptırma şartın koşulacağı” gibi bir anlam çıkıyor.

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »