Connect with us

Gündem

Fransa’dan kovulmuşlardı: Radikal dincilerin yeni adresi Türkiye

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Fransa’da bir öğretmenin başının kesilerek katledilmesinin ardından, ülkede istenmeyen kişi ilan edilen fanatik İdriss Sihamedi’nin kuruluşu BarakaCity, faaliyetlerini Türkiye’ye taşıdı.

Sihamedi, Fransa’daki aşırıcı çizgisi nedeniyle tepki görürken, derneği de kapatıldı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyerek Türk vatandaşlığına geçmek istediğini duyurdu.

Erdoğan’dan istenen yardım talebi ise karşılıksız kalmadı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, “Siz ve arkadaşlarınız, sığınma talebi dilekçenizle başvuruda bulunursanız, değerlendireceğiz. Bilgileriniz gelince, İstanbul Havalimanı’ndaki ekibimiz durum ile ilgili bilgilendirilecektir” açıklaması yaptı.

Birgün yazarı Erk Acarer, Sihamedi’nin bu sürecin ardından tüm dinci faaliyetlerini Türkiye’ye taşıdığını yazdı. Acarer, şu sözlere yer verdi.

“AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ya da Göç İdaresi her an “Bu onur bize ait” şeklinde bir karşılık verebilir! Türkiye’ye transfer olan Kükürtlü Lider ise başkanı olduğu derneğin yeni oyun alanına taşınmış olmasının sevincini “Allahuekber” diyerek duyurdu.

BarakaCity, Türkiye’ye zaten uzak değildi. Antep’teki, Türk direktörleri, Suriye’ye lojistik destek sağlıyordu. Kuruluş, Halep’ten Türkiye’ye taşınan yaralılar konusunda bilgi veriyordu. Kilis’teki, Hatay’daki sığınmacı kamplarında cirit atıyor, Yayladağı’nda çalışmalar yürütüyordu.

BarakaCity, Türkiye’ye ‘Bereket Yurdu’ diyor ve Reyhanlı’daki faaliyetlerini “İnsani ortağımız” dediği İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile birlikte sürdürüyordu. Rakka IŞİD’in elindeyken yardımlarını, örgütle aralarında hiç sorun yaşanmadan bölgeye ulaştırdı. Ayrıca Sihamedi, IŞİD’i kınamayı reddetti. Artık Türkiye’deki faaliyetleri resmileşti.”

.

https://turkpermit.com.tr/

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »