Connect with us

Gündem

KADIKÖY’DE DİŞÇİ TÜRKMEN UYRUKLU KADININ TECAVÜZ İFTİRASI İLE LİNÇ EDİLDİ

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

İstanbul Kadıköy’de Diş Hekimi İ.B., yanında temizlik görevlisi olarak çalışan Türkmen uyruklu M.S.’nin tecavüz iftirasıyla linç edilmişti. Polis ekiplerinin araştırması sonucu kadının diş hekimine iftira attığı ortaya çıktı.

Yaşadıklarını anlatan Diş hekimi İ.B., “Alacaklarım var alamıyorum, sen ödeyeceksin eğer ödemezsen hamileyim diyeceğim, tecavüz etti diyeceğim, bana 9 bin lira para vermen lazım’ dedi. Ben de kabul edemeyeceğimi söyledim” ifadelerini kullandı.

Kadıköyde diş hekimi tecavüz iftirasıyla linç edilmişti Klinikteki görüntüler ortaya çıktı

“9 BİN LİRA VERMEZSEN SENDEN HAMİLEYİM DİYECEĞİM, TECAVÜZ ETTİ DİYECEĞİM”

Yaşadıklarını anlatan Diş hekimi İ. B., “İşçi firmasından bir ay denemek üzere biz bu kişiyi aldık. Temizlik, yemek işleri yapacaktı. Daha sonra ayrıldı. Firma sahibi bir ev tutuyor. Firmadan alacağım var diyor. Firma pasaportunu vermek istemiyor, ancak polisle gidip pasaportunu alıyor. Sonra yanıma geldi. ‘Firma bana ödemeler yapmıyor alacaklarım var alamıyorum, sen ödeyeceksin eğer ödemezsen hamileyim diyeceğim, tecavüz etti diyeceğim, bana 9 bin lira para vermen lazım’ dedi. Ben de kabul edemeyeceğimi söyledim” diye konuştu.

“KADININ BEYANI ESASTIR, SEN TECAVÜZCÜSÜN DİYEREK SALDIRDILAR”

Kadıköyde diş hekimi tecavüz iftirasıyla linç edilmişti Klinikteki görüntüler ortaya çıktı

70 yaşındaki adam, “Aşağıya seslendi ‘Bana tecavüz ediyorlar’ diye. ‘Telefonumu niye attın’ deyince de ‘Bakar mısınız? Bana tecavüz ediyorlar beni öldürüyorlar’ diye aşağıya seslenmiş oldu. Beraber aşağıya indik. Kamera kayıtları var. Ben ‘dokunmadım’ dememe rağmen, ‘kadının beyanı esastır biz seni dinlemiyoruz sen tecavüzcüsün’ diyerek üzerime saldırdılar. Tecavüz, darp olsa zaten ayrı ayrı inmiş olurduk ya da bir tartışma olurdu. Yargısız infaz yaptılar” dedi.

İ.B.’nin kliniğinde müdür olarak çalışan Sevinç Özkan ise “Biz de şok olduk. Böyle bir şeyin olacağına ihtimal bile vermiyoruz. Tecavüze uğrayan bir kadının bu şekilde tavır sergileyeceğini düşünmüyorum. İtibarımız sarsıldı, İsmail beyi darp eden kişilerden hesap soracağız yargı önünde. Her sabah kliniğe girerken yüreğim hop ediyor. Bu kolay atlatılacak bir şey değil” şeklinde konuştu.

İFTİRA ATAN TÜRKMENİSTAN UYRUKLU KADIN SINIR DIŞI EDİLECEK

Sorguya alınan diş hekimi ifadesinde temizlikçi kadının kendisinden para istediğini vermeyince de iftira attığını söyledi. Diş hekiminin bu ifadesini, daha sonra ortaya çıkan klinik güvenlik kamerası da doğruladı. Görüntülerde diş hekimi, tartışma sırasında kadının cep telefonu ile kayıt aldığını fark edince telefonu almak için hamle yaptığı, kısa bir itişmenin ardından kadının terasa yöneldiği görüldü.

İncelemede bulunan polis ekipleri de tecavüz iddiasının asılsız olduğunu belirledi. Diş hekimi ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Hakkında işlem başlatılan temizlikçi kadının ise çalışma izni olmadığı için sınır dışı edileceği öğrenildi.

.

Türkiye’de çalışma izni almak için https://turkpermit.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »