Connect with us

Vize

İRAN’LI TURİSTLER KAPIKÖY GÜMRÜK KAPISI AÇILINCA TÜRKİYE’YE AKIN ETTİ

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 24 Mart 2020 tarihinde Türkiye’ye girişe kapanan Kapıköy Gümrük Kapısı yeniden açıldı. Bu sabahtan itibaren İranlı turistler gelmeye başladı.

24 Mart 2020’de covid-19 tedbirleri kapsamında İran’da artan vaka sayıları nedeniyle araç ve yaya geçişlerine kapatılan,  Kapıköy Gümrük Kapısı’nın yeniden açıldı. Covid-19 testi negatif çıkan İranlılar, sabah saatlerinden itibaren kontrollerin ardından gümrük kapısından giriş yaptı. Büyükşehir Belediyesince İranlıların kente ulaşımını sağlanması için tahsis edilen 4 otobüs de gümrük kapısında mesaiye başladı. İran’dan gelen Yasın Sanaeıravasan, yaptığı açıklamada uzun zamandır gümrük kapısının açılmasını beklediklerini söyledi.

14 AYDIR AÇILMASINI BEKLİYORDUK

Gümrük kapısının açılmasının İran’da sevinçle karşılandığını söyleyen Sanaeıravasan, “Yaklaşık 14 aydır gümrük kapısı kapalı olduğu için Türkiye’ye gelemiyorduk. Bugün kapı yeniden açıldı. İran’da çok olumlu karşılandı. Türkiye’ye gelmek için insanlar bekliyordu. Kapının açılmasıyla insanlar yavaş yavan gelmeye başlayacaklardır. Gelirken hiç bir zorluk yaşamadık. Test sonucumuz kontrol edildi. Gerekli işlemlerin ardından rahatça gelebildik.”

Keyhan Alizade ise “Türkiye tarafı kapıyı tamamen açtı. Pasaportlarımızla rahat bir şekilde giriş yaptık. İran tarafında ise sıkıntılar hala devam ediyor. Bu sıkıntıların giderilmesiyle akın akın gelecekler” diye belirtti.

OTOBÜSLER TURİSTLERİ TAŞIMAK İÇİN HAZIR

İran ile en uzun kara sınırına sahip Van’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında, 14 aydır geçişlere kapalı olan Kapıköy Gümrük Kapısı’nın yeniden açılması, esnafı sevindirdi. Saray ilçesinde bulunan ve İran’da artan vaka sayıları nedeniyle 24 Mart 2020’de araç ile yaya geçişlerine kapatılan Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan turistler, 72 saat içinde alınan PCR negatif test sonucu ile giriş yapabilecek. Kapıköy’de, Büyükşehir Belediyesine ait 55 yolcu kapasiteli 4 halk otobüsüyle bugün saat 07.00’den itibaren giriş yapan İranlı turistler beklenmeye başlandı.

.

Türkiye’de turistik ikamet izni almak için https://turkpermit.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »