Connect with us

Gündem

KOVİD SALGININDA TÜRKİYE’DE KALMAYI TERCİH EDEN İNGİLİZLER: İYİ Kİ KALDIK !

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Türkiye’nin turizm merkezlerinden olan Didim’de yaşayan çoğunluğu İngiliz 2500 yabancı salgın sürecini ülkelerine dönmeyerek Türkiye’de geçirdiği için gayet mutlu.

Aşı sırası gelen ve aşılanan yabancılar, salgın sürecinde yaşadıklarını “Birşeye ihtiyacımız olduğunda kapımıza geldi. Kısıtlamalar çok netti, tedbirler başarılı şekilde uygulandı. Her şey çok organizeydi. İyi ki burada kaldık. Türkiye muhteşem” sözleriyle anlattı.

Yerleşik yabancıların çoğu, salgınında ülkelerine dönmeyip Didim’de kaldı. İlçedeki yaşama tamamen adapte olan yabancıların salgın dönemindeki yardım talepleri ise kaymakamlık, belediye, Vefa Sosyal Destek ekibi ve güvenlik güçleri tarafından karşılandı.

Aşı sırası gelen 884 yabancı uyruklu kişinin tamamı aşılandı. Kentte 13 yıldır yaşayan ve evinin balkonundan Türk bayrağını eksik etmeyen Helene Mcgowan, salgın sürecinde Türkiye’de bulunduğu mutluluğunu, şöyle anlattı: “Kaymakamlık, belediye ve polisin yardımıyla bizim için çok kolay geçti. Ben ve eşim hiçbir sorun yaşamadık. Bizim için her şey mükemmeldi. Türkiye’de kaldığım için çok mutluyum. Bankaya veya hastaneye gitmemiz gerekiyorsa yetkililer evimize kadar gelip bizi istediğimiz yere götürdü. Burada kalmakla çok doğru bir karar verdik. Yurt dışından gelecek olanlara kesinlikle gelmelerini öneriyorum.”

Alan Douglas Mitchell ile eşi Sandra Jane Mitchell ise, dünyanın birçok ülkesini gezdiklerini ama en çok Türkiye’yi sevdiklerini, özellikle salgın döneminde burada kaldıkları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini söyledi. Alan Mitchell, “Londra’da küçük bir dairemiz var. O soğuk ve yağışlı havada kalmaktansa Türkiye’de güneşli ve güzel bir ülkede yaşamak çok daha iyi oldu. Ayrıca neye ihtiyacımız olduysa karşılandı. Kısıtlamalarla ilgili her şey çok netti. Her şey çok organizeydi” dedi.

James Ash ise salgın sürecini Türkiye’de geçirdiği için çok şanslı olduğunu belirterek “Bu olağanüstü şartlarda bile herkesin Türkiye’ye gelmesini tavsiye ediyorum. Muhteşem bir ülke” dedi.

.

https://turkpermit.com.tr/

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Haziran 2021
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »