Connect with us

Gündem

SAMSUN’DAKİ YABANCILAR PAZARINDA ESNAF MUTLU

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Türkiye’deki koronavirüs vakalarının en yüksek görüldüğü il olan Samsun’da vaka sayılarında hızlı bir düşüş olması olması ile birlikte kontrollü normalleşmede başladı. Esnetilen kısıtlamalar Rus pazarı olarakta bilinen yabancılar pazarındaki esnafa olumlu yansıdı.

Cumartesi günü kısıtlamasının kalkması, pazarın açılması, turistlerin Türkiye’ye gelmesi gibi unsurlar çarşı esnafının yüzünü güldürmeye başladı. İşlerin yavaş yavaş artmaya başladığını dile getiren Samsun Yabancılar Çarşısı Derneği Başkanı Alâeddin Sayın, “Kovid19 dolayısıyla esnaf olarak bayağı mağdur olmuştuk. Uzun bir süre kapalı kaldık. Yasakların bir nebze gevşetilmesinden sonra işlerimiz istediğimiz düzeyde gitmese de evimize ekmek parası götürdüğümüzden dolayı esnaf arkadaşlarımız çok memnun. Her geçen gün de yurt dışından turistler geldiğinden işlerimiz artmakta. Şu an itibarıyla esnafın yüzü gülüyor. Aşı yaşı ortalaması da giderek düşüyor. Aşı güvenirliği daha da sağlandıktan sonra insanlar daha korkusuzca alışveriş yapmaya başladı. Bu dönemde şehir ve ülke dışından ziyaret edenlerin sayısı arttı. Bu da esnafımızın daha fazla evine ekmek götürmesini sağladı. Şu an itibariyle pazarımızdan memnunuz” dedi.

ALMANYA’DAN DA GELİŞLER BAŞLADI

Turistlerin pazara gelmeye başladığını ve Pazar günü kısıtlamasının kalkmasının ardından işlerin daha da açılacağını ifade eden Alâeddin Sayın, şunları söyledi:

“Bizim için hafta içi bir gün kapalı olup da hafta sonları açık olsa daha iyi olur ama devletimiz böyle uygun görmüş. Cumartesi gününün açık olması bile bize çok büyük fayda sağladı. Pazar günleri de açılınca işlerimiz 1 kat daha artar diye düşünüyorum. Biz en çok cumartesi ve pazar günleri iş yapıyorduk. İnşallah yakın zamanda pazar günü kısıtlaması da kalkar. Turistleri yavaş yavaş görmeye başladık. Ağırlıklı olarak Rus turistler var. Almanya’dan da gelişler başladı. Pazarımız rahatsız edici tüm unsurlardan temizlendi. İnsanların buraya gelerek uygun fiyatlarımızdan yararlanmalarını bekliyoruz.”

.

https://turkpermit.com.tr/

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Haziran 2021
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »