Connect with us

Yasal İşlemler

İZİNSİZ ÇALIŞMAYA TAVİZ VERİLMEYECEK

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Gaziantep Valisi Davut Gül, kayıt dışı çalışma konusunda taviz verilmeyeceğini ve konuyla ilgili denetimlerin artarak devam edeceğini kaydetti.

Gaziantep’te “Uluslararası İş Gücü Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Valilikte düzenlenen toplantıda Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, geçici koruma sağlanan Suriyelilerin işgücü piyasasına erişimlerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Sunumda, geçici koruma sağlanan yabancıların işgücü piyasalarına kayıtlı olarak dâhil olmaları konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar, çalışma izni başvuru süreçleri ve yabancıların işgücü piyasasına erişim ve uyumları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yabancıların kayıtlı istihdamına yönelik alınan tedbirlere dikkat çeken Akyıl, kriz yönetiminden süreç ve göç yönetimine geçildiğini, geçici koruma sağlanan Suriyelilerin işgücü piyasasına erişimine imkân sağlayan yasal düzenlemelerin bulunduğunu ve çalışma iznine ilişkin tüm sürecin herhangi bir fiziki evraka ihtiyaç duyulmaksızın elektronik ortamda gerçekleştirilebildiğini vurguladı.

Patron da çalışan da Suriyeli | NTV

Toplantıda, çok sayıda Suriyeliyi misafir eden Gaziantep’te iş gücü noktasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri de değerlendirildi.

Kayıt dışı çalışma ile ilgili açıklamada bulunulan toplantıda, 1 Ağustos itibari ile çalışma izni bulunmayan işletmelere yönelik denetimlerin arttırılacağını, söz konusu denetimlerde kayıt dışı çalıştığı tespit edilen işletmelerle ilgili gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı bildirildi.

Sunum sonrasında gerçekleştirilen değerlendirme bölümünde ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin yabancıların işgücü piyasasına erişimine ve çalışma izinlerine ilişkin soruları yanıtlanarak, görüş ve önerileri alındı.

Vali Gül, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Sait Şahin,  ilgili kurum kuruluş yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı. (İLKHA)

.

https://turkpermit.com.tr/

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Haziran 2021
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »