Connect with us

Bilgilendirme

Uluslararası Öğrencilerin Gözdesi: Türkiye

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Türkiye, yabancı öğrenciler için oldukça çekici bir ülke. Geçtiğimiz yıllar süresinde Türkiye’de öğrenim gören yabancı öğrenci sayısı katlanarak artmaya devam etti. 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında Türkiye’deki üniversitelerde toplam 185 bin öğrenci eğitim gördü. 2020 – 2021 eğitim yılında ise bu sayı 200 bini geçti. 

Yabancı öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında tarihi bir güzelliği olan İstanbul geliyor. Türkiye’de okumaya karar veren öğrencilerin yaklaşık %40’ı İstanbul’da eğitim almak istiyor. İstanbul birçok alandaki etkinliğe gece – gündüz ev sahipliği yapmakta ve bu etkinlikler de öğrencileri burada okumaya teşvik eden etkenlerden birisi.

TÜRKİYE’YE EN FAZLA ÖĞRENCİ GÖNDEREN 5 ÜLKE

1- Suriye

2- Azerbaycan

3- Türkmenistan

4- Irak

5- İran

Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrencilerin hem özel üniversitelerde hem de devlet üniversitelerinde eğitim alma şansları vardır. Detaylı bilgi almak için http://www.turkpermit.com.tr adresini ziyaret edip, eğitim uzmanları ile iletişim kurabilirsiniz.

Türkiye’de eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği okullardan bazılarını sizler için derledik:

Akdeniz Üniversitesi

Türkiye’nin Antalya şehrinde bulunan üniversiteye her yıl yüzlerce yabancı öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Şehrin doğal ve kültürel güzelliği öğrencileri cezbeden başlıca faktörlerden.

Akdeniz Üniversitesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde bulunan Muğla ilindeki bu üniversiteye de özel bir ilgi duyulmaktadır. Akdenizin ferahlığı ile üniversite okumak isteyen öğrencilerin duraklarından birisi de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Karabük Üniversitesi

Ülkemizde okumak isteyen öğrencilerin sık tercih ettiği üniversitelerden birisi de Karabük Üniversitesidir. 

Karabük Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

İstanbul’a yakın bir devlet üniversitesinde eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden birisi de Sakarya Üniversitesidir. Sakarya Üniversitesi uzman eğitim kadrosu, yeşil alanlarla dolu kampüsü ile kaliteli bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. 

Sakarya Üniversitesi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Bünyesinde birçok yabancı öğrenci barındıran üniversitelerden birisi de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesidir. 2012 – 2013 eğitim öğretim yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde eğitim gören yabancı öğrencilerin sayısı 100’ü aşmazken 2020 – 2021 eğitim öğretim döneminde bu sayı 800’e yaklaşmıştır. 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi

Yaklaşık 60 bin öğrenciye hizmet veren Pamukkale Üniversitesi Türkiye’nin Denizli şehrinde bulunmaktadır.  Denizli il sınırları içerisinde birçok tarihi ve doğal eser bulunmaktadır. Pamukkale travertenleri, Hierapolis antik kenti, Çal kısık kanyonu gibi güzellikler Denizli’de okuyan öğrencilerin eğitim hayatına renk katmaktadır.

Pamukkale Üniversitesi

http://www.turkpermit.com.tr

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Temmuz 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »