Connect with us

Gündem

UKRAYNA ÜLKEYE ÇIKIŞ GİRİŞLERİ SIKI TUTUYOR

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Ukrayna, Delta varyantı kaynaklı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yayılmasını engellemek  amacıyla ülkeye giriş yapanlar için kuralları değiştirdi. Yeni kurallara göre, 7 gün Rusya ve Hindistan’da bulunduktan sonra Ukrayna’ya giriş yapan kişiler, zorunlu karantinaya tabi tutulacak.

Ukrayna Bakanlar Kurulu, dün kabul ettiği karar ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde Ukrayna’ya giriş kurallarını güncelledi. Karar, resmi olarak yayımlandıktan 7 gün sonra yürürlüğe girecek. Tam olarak aşılandıklarını gösteren aşı (Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan aşılar) sertifikasına sahip olanlar veya bir doz aşı olan ayrıca 18 yaşın altındaki Ukrayna vatandaşları koronavirüs testinden muaf tutulacak. Aşı sertifikasına sahip olmayanların sınırı geçtikten sonra, 72 saat içinde PCR veya antijen testi yapması gerekecek. Test yapmak istemeyenler, sınırı geçtikten 72 saat sonra, akıllı telefonlarına “Vdoma” uygulamasını yükleyerek 14 günlük karantina (izolasyon) uygulamasına tabi tutulacak.

Biontech (mRNA) aşısı yan etkileri! Aşıların yan etkileri neler? - Sağlık  Haberleri

UKRAYNA’DA İKAMET İZNİ OLANLAR İÇİN KURALLAR

Ukrayna’da ikamet izni olanların ülkeye giriş yaparken tam olarak aşılandıklarını gösteren aşı (Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan aşılar) sertifikasını ibraz etmeleri gerekiyor. Aşı sertifikasına sahip olmayanların ve 18 yaş altında olan kişilerin sınırı geçtikten sonra, 72 saat içinde PCR veya antijen testi yapması gerekecek. Test yapmak istemeyenler, sınırı geçtikten 72 saat sonra, akıllı telefonlarına “Vdoma” uygulamasını yükleyerek 14 günlük karantina (izolasyon) uygulamasına tabi tutulacak. 

Kararda, Vdoma uygulamasını yükleme imkanına sahip olmayan kişilerin özel tesislere yerleştirilerek karantina altına alınacağı belirtildi.

YABANCILAR İÇİN GİRİŞ KURALLARI

Ukrayna’ya seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşlarının Covid-19 tedavisini, karantina masraflarını ve ülkede kalış süresini kapsayan sağlık sigortası yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca yabancı ülke vatandaşlarından ülkeye giriş sırasında koronavirüse karşı tam aşı sertifikası ya da negatif sonuçlu PCR testi veya antijen testi sonucu ibraz etmeleri istenecek.

RUSYA VE HİNDİSTAN’DAN GELENLER İÇİN KOŞULLAR FARKLI

7 gün Rusya ve Hindistan’da bulunduktan sonra Ukrayna’ya giriş yapan tüm kişiler, karantina sürecini erken sonlandırma hakkı olmaksızın, 14 günlük zorunlu karantinaya alınacak.

.

https://turkpermit.com.tr/

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Temmuz 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »