Connect with us

Gündem

TÜRKİYE’DEKİ SAĞLIK TURİZMİ

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Geçtiğimiz senelerde sağlık turizmi açısından önemli bir yol alan Türkiye’yi Alman medyası mercek altına aldı. İşte detaylar…

Son yıllarda Türkiye’ye sağlık alanında yapılan yatırımlar meyvelerini vermeye başladı. Özellikle Arap ülkelerinden oldukça çok rağbet gören operasyonlara artık Avrupa ülkelerinden de talepler gelmeye başladı.

Türk sağlık turizmi, turistlerin ülkede geçirdiği süre boyunca yaptıkları harcamalar dikkate alındığında ülke ekonomisine yıllık ortalama 500 milyon dolar da yaklaşık ek katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yılların verilerine göre, Türk sağlık turizminin yaklaşık 3 milyar dolara ulaştığı görülürken bunun yüzde 50’si saç ekiminden elde edildi.

ALMAN MEDYASININ GÖZÜNDEN

Alman yayın organı Frankfurter Allgemeine Zeitung da Türkiye’nin bu başarısını kaleme aldı. Türkiye’deki hem sağlık hem de eğlence turizmine değinen bir makale yayımlayan gazete, saç ekiminin başkenti  olarak bilinen İstanbul üzerinden değerlendirmesini yaptı.

Makalede İstanbul güzelliği ve tarihi yönü ile övülürken, sağlık turizmi için gelen turistlerin görüntüsünün bu güzelliği ortadan kaldırdığına da değinilmiş.

İstanbul’un saç ekiminin merkezi durumunda olduğu belirtilen makalede, “İstanbul’da yüzlerce büyük ve küçük merkezde saç ekimiyle ilgili hizmetler sunuluyor. Çoğu zaman da yurt dışından gelen müşterilere sunulan bu hizmete, havaalanı transfer ücreti, konaklama, kendi dillerinde destek, saç ekimi sonrasında bakım ve refakat hizmeti dahil oluyor. Tüm bunlar için 2.000 EURO ödemek yetiyor veya uçak hariç dört günlük her şey dahil geniş paketle bu rakamın çok üstüne çıkmak mümkün,” denildi.

www.turkpermit.com.tr

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Eylül 2021
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »