Connect with us

Basketbol

BAYBURT’TA YABANCI ÖĞRENCİLERİN AMATÖR SPOR ŞENLİĞİ

Yayınlandı

on

Haberi Paylaşın!

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Erasmus programıyla farklı ülkelerden Bayburt’a gelen üniversite öğrencileri, çuval yarışı, yakan top, yumurta taşıma gibi oyunlar ile eğlenceye doydular.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri Bayburt’ta başladı.

Her yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Bayburt Gençlik Spor İl Müdürlüğünde basketbol müsabakasıyla başladı. Etkinliklerin ikinci gününde Saray Bahçesi’nde bir dizi sportif faaliyetler devam etti. Yurtdışından Erasmus + programıyla farklı ülkelerden Bayburt’a gelen öğrenciler, “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen çuval yarışı, yakan top, yumurta taşıma gibi yarışmalara katıldılar. Yarışma sonunda başarılı olanlar madalya ile ödüllendirilirken, etkinliklere katılım sağlayan her öğrenciye ise başarı belgesi verildi.

Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse “Gençlerimizi, yaşlılarımızı, orta yaşlılarımızı kısacası yediden yetmişe herkesi sporla yaşamaya, spor yapmaya ve spor tesislerimizi kullanmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinliklerin devam edeceğinden bahseden Köse “Etkinliklerimiz hafta boyunca devam edecek. Yüzme havuzumuzda yüzme etkinlikleri yapılacak, hafta sonu burada boks müsabakası düzenleyeceğiz. Tek hedefimiz burada bu hafta dolayısıyla vatandaşlarımıza sporun önemini düzenlediğimiz etkinliklerle anlatmak olacak. Spor yapmanın sağlık açısından, psikolojik açıdan önemini ön plana çıkaracak şekilde etkinliklerimize devam edeceğiz. Bu haftayı bu etkinliklerle sürdüreceğiz ama bu 1 haftayla sınırlı kalmasın, her gün bir ‘Amatör Spor Haftası’ ruhuyla çalışma azmi içerisinde olalım. Spor tesislerimiz vatandaşlarımızın kullanımına 7/24 açık, adeta tüm tesislerimizin kapılarını vatandaşa aralamadık sonuna kadar açtık, herkes olabildiğince bu imkanlardan faydalansın,” ifadelerini kullandı.

Adem Köse, Estonya, Polonya, Portekiz, Yunanistan gibi ülkelerden Erasmus + programıyla gelen 35 misafir öğrenciye ise düzenlenen etkinliklere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

www.turkpermit.com.tr

Yorum Yapın

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşiv

Takvim

Ekim 2021
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright © 2019 Foreigners News

Translate »